5 przydatnych wskazówek, które należy rozważyć przy zakupie laserowego urządzenia wielofunkcyjnego

urządzenia wielofunkcyjne laserowe xerox

Zakup laserowego urządzenia wielofunkcyjnego nie jest łatwym zadaniem dla nowicjusza. Nawet dla ekspertów wybór odpowiedniego urządzenia z tak wieloma opcjami i funkcjami może być wyzwaniem. Dlatego przygotowaliśmy ten poręczny przewodnik, który zawiera wszystko, co należy wiedzieć przed zakupem laserowego urządzenia wielofunkcyjnego.

Co to jest laserowe urządzenie wielofunkcyjne?

Termin laserowe urządzenie wielofunkcyjne (LMD) jest czasem używany zamiennie z drukarką laserową. Te dwa terminy mają jednak pewne różnice. Laserowe urządzenie wielofunkcyjne łączy w jednym urządzeniu różne funkcje, takie jak skanowanie, drukowanie i kopiowanie. Jest ono zazwyczaj używane w małych i średnich biurach biznesowych. Laserowe urządzenia wielofunkcyjne zyskują na popularności, ponieważ są dostępne dla szerokiego grona użytkowników, oferują dużą elastyczność i są energooszczędne.

Nie wybieraj drukarki, zanim nie wiesz, czego potrzebujesz

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne to mądra inwestycja – po prostu wiele osób nie wie, czego potrzebuje. Zanim zaczniesz przeglądać funkcje i ceny różnych laserowych urządzeń wielofunkcyjnych, zadaj sobie następujące pytania. Dlaczego potrzebujesz laserowego urządzenia wielofunkcyjnego? Jakie rodzaje dokumentów są drukowane i kopiowane? Czy laserowe urządzenie wielofunkcyjne jest odpowiednie dla Twojej firmy? Firmy różnią się pod względem rodzajów dokumentów, które drukują i kopiują. Niektóre firmy nie drukują i nie kopiują wielu dokumentów. Inne drukują i kopiują bardzo dużo. Należy również wziąć pod uwagę liczbę zatrudnionych pracowników. To pomoże Ci zdecydować, ile możesz wydać na laserowe urządzenie wielofunkcyjne (tutaj).

Jak wybrać odpowiednie laserowe urządzenie wielofunkcyjne?

Zanim wybierzesz się na zakupy laserowego urządzenia wielofunkcyjnego, powinieneś wiedzieć, czego potrzebujesz od swojego urządzenia. Zastanów się, jakie są potrzeby Twojego biura i jak będziesz korzystać z urządzenia. Czy ma ono służyć do drukowania wizytówek, paragonów lub materiałów marketingowych? Czy ma służyć do tworzenia cyfrowego archiwum ważnych dokumentów lub tworzenia cyfrowych podpisów? Jeśli to zrobisz, będziesz w stanie wybrać laserowe urządzenie wielofunkcyjne, które spełni Twoje potrzeby bez rozbijania banku. Zastanów się również, jak często będziesz korzystać z urządzenia. Jeśli rzadziej drukujesz lub kopiujesz dokumenty, możesz nie potrzebować laserowego urządzenia wielofunkcyjnego, które równie dobrze poradzi sobie z tymi zadaniami. Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest koszt. Należy pamiętać, że laserowe urządzenia wielofunkcyjne mogą być dość drogie. Z tego powodu warto porównać ceny poszczególnych modeli, aby uzyskać najlepszą ofertę. Możesz również porównać laserowe urządzenia wielofunkcyjne w oparciu o ich porównanie pod względem funkcji i ceny.