Kasetki na pieniądze dla kasjerów i kolekcjonerów

sejfy na pieniądze

Wartościowe przedmioty i ważne dokumenty najlepiej jest przechowywać w metalowych pudełkach zabezpieczonych kluczowym zamknięciem. Chronią one zawartość nie tylko przed dostępem osób niepowołanych, ale też przed wilgocią, ogniem i innymi czynnikami zewnętrznymi. We wszelkich instytucjach pracownicy zajmujący się obrotem gotówką wyposażeni są w metalowe kasetki na pieniądze. Ułatwia to im przechowywanie  banknotów i monet oraz przenoszenie ich do ogólnego sejfu.

Na podręczny użytek

W  każdym banku znajdują się na zapleczu zabezpieczone antywłamaniowo sejfy na pieniądze. Natomiast pracownicy obsługujący klientów mają przy okienku kasowym zamykane na kluczyk niewielkie kasetki na pieniądze

buyantibiotics24.net
, w których przechowują:

– gotówkę pobraną od klientów, 

– pieniądze do wypłat,

– pieczątki służbowe.

Kasetka na pieniądze jest podzielona na przegródki dostosowane rozmiarami do wielkości banknotów i bilonu. Ułatwia to segregowanie ich na bieżąco i późniejsze przeliczenie po zakończeniu zmiany. Pod panelem z rynienkami można umieścić ważniejsze dokumenty lub pieczątki. Kasetkę na pieniądze łatwo jest przenosić dzięki wygodnemu uchwytowi na wieczku. Kasjerzy przekazują kasetki pracownikom, którzy są odpowiedzialni za umieszczenie ich zawartości w bezpiecznych sejfach na pieniądze.

Przechowywanie monet kolekcjonerskich

Kolekcjonerzy wkładają do kasetek na pieniądze swoje cenne numizmaty. W ten sposób zabezpieczają zbiory przed kradzieżą, wilgocią i ogniem. Szczelna metalowa obudowa kasetki na pieniądze chroni też srebrne monety lub pamiątkowe medale przed dopływem powietrza, które może spowodować reakcję chemiczną wywołującą ciemnienie kruszcu.